Ak Portföy Yeni Teknolojiler Yabancı Hisse Senedi Fonu - AFT

2018’in lider yatırım fonu: İlk 6 ayda %30,6 getiri!

Ak Portföy Yeni Teknolojiler Fonu, kendi bankanızdan, seçilmiş 20 teknoloji devine, tek işlemle yatırım yapmanız için harika bir fırsat sunar!...

Ak Portföy Yeni Teknolojiler Hisse Senedi Fonu, teknolojinin önde gelen şirketlerinini borsa performansına ortak olmanızı sağlar.

Fon Neye Yatırım Yapar?
Fon, yüksek teknolojiye dayalı ürün ve hizmetlerin geliştiricisi konumunda olan 20 şirketin hisse senetlerine eşit ağırlıkla yatırım yapar. Bu şirketler; Apple, Google, Facebook, Cisco, Amazon, Microsoft, Baidu, Intel, Samsung, Nvidia, Alibaba, Tencent, Tesla, Netflix, IBM, Oracle, Qualcomm, Taiwan Semiconductors, SAP, Adobe.

Yüksek Getiri Potansiyelli Bir Yatırım Fırsatı!...
Söz konusu şirketler son yıllarda oldukça başarılı bir performans gösterdi. Bu sepet, son 2 yılda yatırımcılarına TL bazında yaklaşık %215 kazandırdı (09.07.2018 – 10.07.2016, Kaynak: Bloomberg). Fon, ağırlıklı olarak ABD piyasalarında USD ile işlem gören hisse senetlerine yatırım yaptığından, hem hisse senetlerindeki fiyat hareketlerini hem de USD/TL kurunun performansını yansıtır.

Tek İşlem Kolaylığı!...
Bu hisse senetlerine bireysel olarak yatırım yapmak oldukça masraflı ve zahmetli bir iştir. Buna karşın fon, kendi bankanızdan tek bir bir işlemle bu yıldızlar karmasına yatırım kolaylığı sunar.

Fon, kısa vadeli oynaklıklardan ziyade, uzun vadeli yüksek getiri potansiyeline yatırım yapmak isteyen birikim sahipleri için tasarlanmıştır.

Akportföy Yeni Teknolojiler Fonu ile ilgili önemli bilgiler için Yatırımcı Bilgi Formu'nu inceleyiniz.

Fona hangi banka müşterisi olursanız olun, dilediğiniz miktarda yatırım yapabilirsiniz.

Fona yatırım yapmak istiyorum

AK PORTFÖY YENİ TEKNOLOJİLER YABANCI HİSSE SENEDİ FONU - AFT

Risk Değeri Önerilen Vade
6 / 7 Uzun Vade (1 Yıl ve Üzeri)
Karşılaştırma Ölçütü
%100 S&P Global 1200 Information Technology Sector GICS Level 1 Endeksi
Fon Büyüklüğü TL Pay Değeri TL Yönetim Ücreti (Yıllık Yüzde)
189.152.307,97 0.031581 2,9 %
Fon Varlık Dağılımı

Brüt Getiri, yalnızca fon yönetim ücretini içerir. Fona dair diğer giderleri içermemektedir.