Yöneticilerimiz

Mehmet Ali Ersarı

Amacımız müşterilerimizin finansal hedeflerine uygun yatırım stratejilerini kurgulayarak piyasadaki en cazip yatırım fırsatlarından yararlanmalarını sağlamaktır.

ODTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu olan Ersarı, aynı üniversitede İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans ve Bilkent Üniversitesi’nde MBA derecelerini tamamladı. 2008 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak Ak Portföy’e katılmadan önce Royal Bank of Scotland Hazine Direktörü olarak görev aldı. Mehmet Ali Ersarı, finans sektörünün önde gelen kuruluşlarında 20 yılı aşkın bir süre üst düzey kademelerde yöneticilik görevini üstlenmiştir.

Ertunç Tümen, CFA

Müşterilerimizin finansal hedeflerini, risk profilini ve yükümlülük yapısını dikkate alarak ürün ve hizmetlerimizle değer yaratacak çözümler sunmayı amaçlıyoruz.

Ertunç Tümen, CFA, Varlık Yönetimi ürün ve hizmetleri konusunda geniş bir deneyime sahiptir. Halen Ak Portföy Yönetimi A.Ş.’de Pazarlama ve Satış’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdüren Tümen, öncesinde Akbank’ta Birebir Bankacılık’tan sorumlu Pazarlama, Mevduat ve Yatırım Ürünleri Bölüm Başkanı ve Ak Portföy Yönetimi’nde Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarını üstlenmiştir. Kariyeri boyunca yatırımcılar için yenilikçi ürün ve hizmetlerin geliştirilmesinde önemli rol oynamıştır. 2013 - 2016 yılları arasında CFA Society of Istanbul'un Başkanı olarak görev almış, 2014 yılında CFA tarafından Dünyada Yılın Gönüllüsü seçilmiştir.

Göktürk Işıkpınar

Uygulumakta olduğumuz dünya standartlarındaki yatırım süreçlerimiz uzun vadede müşterilerimize istikrarlı bir şekilde değer katmaktadır.

Londra Universitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. İş hayatına, 1997 yılında Araştırma Bölümünde başladı. Ak Portföy’e katılmadan önce, Fortis Investments’da CIO olarak görev aldı. Fortis tarafından Luxemburg’da kurulu, dünyada Türkiye’ye yatırım yapan en büyük hisse senedi fonunun yönetimi ve Avrupa, Asya ve Güney Amerika’da çeşitli tanıtım faaliyetlerinde yer aldı. Ak Portföy’e 2011 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. Hisse senedi fonları, uluslararası fonlar, araştırma ve iş geliştirme bölümlerinin yöneticiliğini yürütmektedir.

Emrah Ayrancı

Varlıklarınızı uzun vadeli bir perspektifle yönetirken, istkrarlı olarak rakiplerimizden daha iyi getiriler sağlamayı hedefliyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Emrah Ayrancı, 2000 yılından beri aracı kurum ve portföy yönetimi şirketlerinde üstlendiği çeşitli görevlerin ardından 2007 yılında “Portföy Yöneticisi” pozisyonuyla şirketimize katılmış, 2010 yılında Sabit Getirili Fon Yönetimi biriminden sorumlu Müdür olarak atanmıştır.

Ali Emrah Ustacı

Yatırım ortamı değişiyor. Finansal hedeflere ulaşmak için piyasalar ve yatırım ürünlerine yönelik bilgi ve farkındalık önem kazanıyor. Hedefimiz bu hizmeti müşterilerimize yüksek standartlarda sağlamak ve yeni fikirler sunmak.

Ali Emrah Ustacı toplam yaklaşık 19 yıllık finans sektörü tecrübesine sahiptir. MIT Sloan School of Management MBA Leardership and Entrepreneurship Program, Sabancı Üniversitesi Executive MBA, Yeditepe Üniversitesi Finans Yüksek Lisansı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi eğitimlerini alan Ali Emrah Ustacı, kariyerine 1996 yılında Demirbank'ta (HSBC) Yurtiçi Piyasalar Bölümü'nde başlamıştır. 2003-2008 yılları arasında Ak Yatırım'da Yatırım Danışmanlığı Yöneticisi olarak çalışan Ustacı, 2008'de Akbank Strateji-Ekonomik Araştırmalar Bölümü'ne geçmiştir. 3 yıllık yatırım stratejisi ve araştırma deneyiminin ardından, Ak Portföy'e katılan Ali Emrah Ustacı, Yatırım Danışmanlığı Bölümü'nün kurulması görevini üstlenmiştir. Ustacı, halen Ak Porföy Yatırım Fonları İş Geliştirme, Pazarlama, Satış, Dağıtım Kanalları ve Kurumsal İletişim’den sorumlu Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Eyüp Gülsün

Tecrübemiz, bilgimiz ve müşteri odaklı çalışma prensiplerimiz ile Portföy Yönetiminde her zaman bir adım önde olduğumuza inanıyoruz.

Eyüp Gülsün Kurumsal ve Bireysel Portföy Yönetiminden sorumludur. Ak Portföy’e 2013 yılında katılmıştır. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde alırken,  MBA derecesini University of California, Berkeley, Amerika’da 2013 yılında tamamlamıştır. Kariyerine Garanti Bankası Hazine Bölümünde 1997 yılında başlamıştır. 10 yılı aşkın bir sürede Goldman Sachs International, Londra, Merrill Lynch ve Garanti Portföy gibi çeşitli yurtdışı ve yurtiçi finans kurumlarda çalışmıştır,. Sadece Türkiye değil, Doğu Avrupa ve diğer gelişmekte olan ülke piyasalarında da tecrübesi bulunmaktadır. Faiz, döviz ve türev ürünlerinde uzun yıllar çalışma tecrübesi bulunmaktadır.

Cenk Günkut

Lokal tecrübemiz ve uluslararası iş ortaklarımız ile müşterilerimizin uzun dönemli stratejik ortağı olarak yenilikçi çözümler ile değer katmayı amaçlıyoruz.

Cenk Günkut, Ak Portföy’e 2013 yılında katılmış olup Ak Portföy Yönetimi Emeklilik Fonları, Kurumsal ve Bireysel Portföy Yönetimi Pazarlama ve Satış yönetiminden sorumludur1998’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi İstatistik bölümünden mezun oldu. Kariyerine 1998 yılında Toprak Bank’ta MT Eğitimi sonrasında banka hazine bölümü yabancı para pozisyon yönetimi ve hazine satış birimlerinde başladı. 2002-2004 yıllarında Garanti Sigorta ve Garanti Emeklilik şirketlerinin nakit ve fon yönetiminden sorumlu oldu. 2004-2005 yılları arasında Denizbank A.Ş. Altın Bankacılığı bölümünü kurdu ve bu bölümde pazarlama ve satış yöneticisi olarak görev aldı. 2005 yılı sonrasında BNP Paribas Cardif Turkiye Nakit ve Fon Yönetimi biriminden sorumlu olan Cenk Günkut bu dönemde 6 yeni emeklilik fonun kuruluşunu gerçekleştirdi, fon kurulu üyeliği yaptı ve portföy yönetim şirketi ile ilişkileri yönetti.

Aret Boncuk

İTÜ Makine Mühendisliği mezunu olan Aret Boncuk daha sonra aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlamış ve kariyerine 1996’da Koçbank’ta MT olarak başlamıştır. 1997’de Koç Yatırım’da 1997’de Hisse Senetleri Bölümünde, 1998-2002 yılları arasında ise Hazine Bölümlerinde iş hayatına devam etmiş, daha sonra 2003 yılında Koç Portföy Yönetimi’nde göreve başlayarak operasyon, mevzuata uygunluk birimlerinde görev almış ve Yapı Kredi Portföy Yönetimi’nde Özel Portföy Yönetimi ve Operasyon Birimi’nde yöneticilik, Mevzuata Uygunluk ve Risk Yönetimi Bölümünde ise müdürlük görevlerini yapmıştır. 2014 yılında Ak Portföy’e katılan ve bölüm başkanı olarak görev yapan Boncuk, Operasyon, BT ve Hukuk bölümünden sorumludur.