Ak Portföy Gayrimenkul Yatırım Fonu

Merkezi İş Alanlarında sürdürülebilir kira getirisine sahip gayrimenkullere kolayca yatırım yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Image Description

Astoria

İstanbul Merkezi İş Alanı’nın kalbinde, Avrupa yakasının önemli ofis bölgelerinden Esentepe’de yer almaktadır.
Astoria, rezidans, perakende ve ofis ünitelerinden oluşan toplamda 70.000 m2 brüt kat alanına sahip karma kullanımlı bir projedir.
Proje, aynı zamanda Bellevue Rezidans, Maçka Rezidans & Ofis Projesi ve Bodrum Mandarin Otel projelerinin de geliştiricisi olan Astaş Gayrimenkul tarafından hayata geçirilmiştir.
Astoria, en prestijli global markalardan biri olan Kempinski tarafından işletilmektedir.
Ofis alanın doluluk oranı % 90 olup, Group M, Maxus, WPP, Mineshare, Media Com, MEC, Milward Brown, Sekom, Mars, Royal Canin, Pinsent Mason, Yapı Kredi, Merkez Factoring, Azimut, VHV, Adecco, Workington, Q-Invest, Mitsubishi Electric, Willis Towers Watson, Grass Savoye gibi prestijli kurumsal ve uluslararası kiracılara sahiptir.
Toplamda 1300 m2 brüt kiralanabilir alana sahip iki ofis katına yatırım yapılmıştır.
Her iki ofis katı için Astaş Gayrimenkul ile 7 yıllık kira sözleşmesi imzalanmıştır.


Palladium Tower

Leed Gold (Yeşil Bina) sertifikasına sahip A sınıfı bir ofis projesi olan Palladium Tower, Ataşehir Bölgesi’nde konumludur.
Anadolu Yakası’nın prestijli alışveriş merkezlerinden biri olan Palladium AVM’nin yanıbaşındadır.
Palladium Tower’da toplam doluluk oranı %85 olup, Cigna Finans Emeklilik, Trox, Revo Capital, Dupont, Lexmark, Plazacubes, Lenovo, Ceva Lojistik, Garanti Emeklilik, Şenpiliç, YKB ve Garanti Bankası Kurumsal Şubeleri, Erciyas Holding, Tahincioğlu Holding gibi prestijli kurumsal ve uluslararası kiracılara sahiptir.
Finans merkezinin Ataşehir’de planlanıyor olması sebebiyle, bölgenin önümüzdeki yıllarda Anadolu yakasının MİA’sı (Merkezi İş Alanı) olması beklenmektedir.
1096 m2 brüt kiralanabilir alana sahip bir ofis katına yatırım yapılmıştır.
Kiracılar Exacons ve Canon’dur.


Buyaka

Anadolu Yakasının en gelişmiş ofis bölgelerinden biri olan Ümraniye'de yer alan Buyaka Ofis Kuleleri aynı zamanda Buyaka AVM, Meydan Istanbul AVM ve İKEA'nın bulunduğu önemli bir alışveriş kompleksinin içinde konumlanıyor.
Buyaka projesi; 3 ofis kulesi, 1 rezidans kulesi ve Anadolu Yakası’nın prestijli alışveriş merkezlerinden biri olan Buyaka AVM alanından oluşan karma kullanım projesidir.
845 m2 brüt kiralanabilir alana sahip ofis katının kiracısı dünyanın en prestijli markalarından Louis Vuitton Grubunun kozmetik alanındaki markası Sephora’dır.


AND Kozyatağı

A sınıfı bir ofis projesi olan Leed Platinium sertifasına sahip AND Kozyatağı, British Safety Council İş Sağlığı ve Güvenliği Denetim Sistemi alanında  Türkiye’nin ilk ve tek  5 Star sertifikasına sahip  ofis kulesi olup, toplamda 35,418 m2 brüt kiralanabilir alana sahiptir.
AND Kozyatağı, Anadolu Grubu iştiraki olan AND Gayrimenkul tarafından geliştirilmiş ve bina yönetimi yine aynı şirket tarafından yapılmaktadır.
Kozyatağı, İstanbul Anadolu Yakası’nın en önemli ve prestijli ofis bölgesi olarak birçok uluslararası firmanın da bölgesel yönetim merkezidir.
Türkiye’de faaliyet gösteren uluslararası  şirketlerin merkez ofislerinin yer aldığı  AND Kozyatağı projesinde Dow Türkiye, CBRE, Citibank, St. Jude Medical, Kimberly Clark, Adecco, Stanley Black Decker, Gilead gibi uluslararası kiracılara AND Kozyatağı projesinde yer almaktadır.
Toplamda 3,737.54 m2 brüt kiralanabilir ofis alanının kiracıları, dünyanın seçkin araştırma şirketlerinden olan Nielsen Grubu’nun Türkiye İştirakleridir.


Gayrimenkul, portföylerde riski dengeleyen ve potansiyel getiriyi arttıran bir faktör