image description

Birikimlerinizi Dijital Portföy Yönetimi ile değerlendirin,
geleceğinizi şekillendirin!

Yatırımlarınız, Türkiye’nin İlk Dijital Portföy Yönetimi Ürünü ile Akbank Mobil üzerinden uzmanlar tarafından yönetilsin. Siz sadece hedeflerinize göre farklı temalardan seçim yapın, gerisini Ak Portföy’ün uzman ekiplerine bırakın. Yatırımlarınız sizin hedeflerinize göre özel stratejiler ile yönetilsin..

Yatırımlarınızın yönetimini Türkiye’nin ilk Dijital Portföy Yönetimi Ürünü ile Ak Portföy’ün uzmanlığına bırakın!

Yatırımlarınız sizin hedeflerinize göre özel stratejiler ile yönetilsin.

Risk seviyenize göre seçeceğiniz Mevduat Plus ürünü ile, TL ya da USD mevduat getirisini geçme hedefi ile yatırım yaparsınız.

Tematik stratejilere yatırım yapmak isterseniz farklı temaları seçerek birikimlerinize yön verebilirsiniz.

 • Birikimler, mutlak getiri hedefi veya tematik portföylerle dinamik bir şekilde yönetilir.
 • Farklı temalarda veya farklı yatırım profillerinde portföy yönetimi seçeneklerine erişebilirsiniz.
 • Birikimleriniz farklı yatırım araçlarından oluşan portföyler ile yönetilir.
 • Akbank Mobil üzerinden işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz

Sıkça Sorulan Sorular

TL Mevduat Plus

 • Dengeli: Bu strateji minimum %30 oranında sabit getirili ürünler olmak üzere, hisse senedi ve emtia dahil farklı yatırım araçlarından bir portföy oluşturur. Portföyün yönetiminde varlık çeşitlendirmesi esastır. Yapılan varlık çeşitlendirmesi ile farklı yatırım araçlarına yapılacak yatırımlar ile varlık sınıfları arasındaki ters korelasyon ilişkisi yoluyla riskin azaltılması ve uzun vadede dengeli bir şekilde dağıtılması gözetilmektedir.
 • Dinamik: Bu strateji minimum %15 oranında sabit getirili ürünler olmak üzere, hisse senedi ve emtia dahil farklı yatırım araçlarından bir portföy oluşturur. Portföyün yönetiminde varlık çeşitlendirmesi esastır. Yapılan varlık çeşitlendirmesi ile farklı yatırım araçlarına yapılacak yatırımlar ile varlık sınıfları arasındaki ters korelasyon ilişkisi yoluyla riskin azaltılması ve uzun vadede dengeli bir şekilde dağıtılması gözetilmektedir.
 • Atılgan: Bu strateji minimum %40 oranında yurtiçi ve yurtdışı hisse senetleri olmak üzere, sabit getirili ürünler ve emtia dahil farklı yatırım araçlarından bir portföy oluşturur. Portföyün yönetiminde varlık çeşitlendirmesi esastır. Yapılan varlık çeşitlendirmesi ile farklı yatırım araçlarına yapılacak yatırımlar ile varlık sınıfları arasındaki ters korelasyon ilişkisi yoluyla riskin azaltılması ve uzun vadede dengeli bir şekilde dağıtılması gözetilmektedir.

USD Mevduat Plus

 • Dengeli (USD): Bu strateji minimum %80 oranında eurobond ve sabit getirili döviz cinsi enstrümanlar olmak üzere, farklı yatırım araçlarından bir portföy oluşturur. Portföyün yönetiminde varlık çeşitlendirmesi esastır. Yapılan varlık çeşitlendirmesi ile farklı yatırım araçlarına yapılacak yatırımlar ile varlık sınıfları arasındaki ters korelasyon ilişkisi yoluyla riskin azaltılması ve uzun vadede dengeli bir şekilde dağıtılması gözetilmektedir.
 • Dinamik (USD): Bu strateji minimum %60 oranında eurobond ve sabit getirili döviz cinsi enstrümanlar olmak üzere, farklı yatırım araçlarından bir portföy oluşturur. Portföyün yönetiminde varlık çeşitlendirmesi esastır. Yapılan varlık çeşitlendirmesi ile farklı yatırım araçlarına yapılacak yatırımlar ile varlık sınıfları arasındaki ters korelasyon ilişkisi yoluyla riskin azaltılması ve uzun vadede dengeli bir şekilde dağıtılması gözetilmektedir.
 • Atılgan (USD): Bu strateji minimum %40 oranında eurobond ve sabit getirili döviz cinsi enstrümanlar olmak üzere, farklı yatırım araçlarından bir portföy oluşturur. Portföyün yönetiminde varlık çeşitlendirmesi esastır. Yapılan varlık çeşitlendirmesi ile farklı yatırım araçlarına yapılacak yatırımlar ile varlık sınıfları arasındaki ters korelasyon ilişkisi yoluyla riskin azaltılması ve uzun vadede dengeli bir şekilde dağıtılması gözetilmektedir.
 • Tematik

  • Favori Hisseler: Bu ürün en az %80 oranında yurtiçi hisse senetlerine yatırım yapar.
  • Trend Fırsatları: Bu strateji dönemsel koşullara göre Ak Portföy tarafından yönetilen yerli ve yabancı yatırım fonlarına ve/veya borsa yatırım fonlarına yatırım yapar.

  Fonlar, uzman portföy yöneticileri tarafından aktif yönetilmektedir.

  Evet yapabilirsiniz. TL mevduat ve Tematik yatırımlarınız için minimum 1000 TL, USD Mevduat yatırımlarınız için minimum 50 $ olarak belirlenmiştir.

  TL Mevduat Plus

  Dengeli: 6 ay

  Dinamik: 12 ay

  Atılgan: 12 ay

  USD Mevduat Plus

  Dengeli (USD): 6 ay

  Dinamik (USD): 12 ay

  Atılgan (USD): 12 ay

  Tematik

  Favori Hisseler: 12 ay

  Trend Fırsatları: 12 ay

  Stratejilerin içerisindeki ürünlerin valörlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. En uzun valör t+4’ tür.

  Portföyünüzden, yatırım dönemi sonunda eşik değer üzerinde sağladığınız getiri üzerinden %15 performans ücreti tahsil edilir.

  Performans primi yatırım stratejinizin hedeflediği eşik değerin üzerindeki getiri baz alınarak hesaplanır.

  TL Mevduat Plus

  USD Mevduat Plus