Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçlarına Yatırım Yapan %105 Anapara Koruma Amaçlı 39. Fon - APK39

Ana para kaybetme riski olmadan teknolojiye yatırım yapın. Üstelik en az %5 getiri fırsatıyla!

Fon ile eşit ağırlıklı olarak Alphabet Inc (Google) ., Amazon.Com Inc., Facebook Inc., ve Microsoft Corp. ortaklık paylarından oluşan sepete kolaylıkla hemen yatırım yapın. Vade sonunda sepet değer kaybetse dahi en az %5 getiri fırsatı yakalayın!

Bu Fon Bana Ne Kazandırır?
Alphabet Inc., Amazon.Com Inc., Facebook Inc., ve Microsoft Corp. ortaklık hisse senetlerinden borsa dışı opsiyon sözleşmesinden kaynaklanan bir getiri oluşması halinde bu getiriyi yatırımcılara sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca yatırım dönemi sonunda; söz konusu hisse senetlerinin performansından bağımsız olarak %5 getiri sunar.

Paramın Tamamı Koruma Altında Mı?
Evet. Vade sonuna kadar (1 Temmuz 2021) fondan çıkmamanız durumunda, hisse senedi sepeti kaybetse dahi, %5 getiri elde etmeniz amaçlanır.

Nelere Dikkat Etmeliyim?
Fona yatırım yapmadan önce fonla ilgili tüm bilgilerin bulunduğu izahname ve yatırımcı bilgi formunun okunması gerekmektedir.

Fondan ayda 2 kez, ayın 1. ve 10. iş günlerinde hesaplanacak fiyat üzerinden çıkabilirsiniz. Vade sonundan önce fondan çıkmanız durumunda, anapara koruması geçerli değildir. Bununla birlikte fondan çıkış yapılan tarihte piyasa şartlarına bağlı olarak getiri elde edilebilir.

Bu Fona Nasıl Yatırım Yapabilirim?
Fona 13 Nisan 2020 – 21 Nisan 2020 tarihlerinde Akbank Mobil, Akbank Direkt İnternet Şubesi ve Akbank şubelerinden ya da Odeabank A.Ş. ve Burgan Bank A.Ş. üzerinden 500 TL ve üzeri miktarlarda yatırım yapabilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Ak Portföy Koruma Amaçlı Şemsiye Fonu’na bağlı Özel Sektör Borçlanma Araçlarına yatırım yapan %105 Anapara Koruma Amaçlı 39. Fon; teknoloji şirketlerinden oluşan hisse senedi sepetinin getirisine %20 - %30 bariyer seviyesine kadar ve iştirak oranı (%30 - %60 arasında gerçekleşmesi beklenmektedir) ölçüsünde yatırım imkanı sunuyor. Fon’un halka arzına ilişkin izahname ve yatırımcı bilgi formu Akbank şubelerinden, www.kap.org.tr, www.akportfoy.com.tr ve www.akbank.com adreslerinin ilgili fon sayfalarından temin edilebilir. Fon, talep toplama yoluyla halka arz edilecektir. %105 anapara koruma hedefi sadece yatırım dönemi sonunda geçerlidir. Yatırım dönemi 22 Nisan 2020 - 1 Temmuz 2021 tarihleri arasıdır.