Yöneticilerimiz

Mehmet Ali Ersarı

Amacımız müşterilerimizin finansal hedeflerine uygun yatırım stratejilerini kurgulayarak piyasadaki en cazip yatırım fırsatlarından yararlanmalarını sağlamaktır.

Sermaye Piyasalarında 20 yılı aşkın tecrübesi olan Mehmet Ali Ersarı, 1994 yılında ODTÜ İnşaat Mühendisliğinden mezun olmuştur. Yine ODTÜ İnşaat Mühendisliği’nde Yüksek Lisans, ve Bilkent Üniversitesin’de MBA derecelerinin ardından, kariyerine Interbank yönetici adayı programında başlamış ve programın devamında Hazine Birimi’nde görev almıştır. Daha sonra Osmanlı Bankası Hazine Birimi’nde döviz ve faiz masalarında yönetici olarak görev yapmış, Garanti Bankası birleşmesini takiben bu bankada Faiz Ürünleri Birim Yöneticiliği’ni üstlenmiştir. Sonrasında ABN AMRO Bank Hazine Direktörü olarak görev yapmış ve bu bankanın Liderlik Programı içerisinde yer almıştır. 2008 yılında Yatırım Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CIO) olarak Ak Portföy’e katılan Ersarı, 2018 yılı başından itibaren Ak Portföy Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Ertunç Tümen, CFA

Müşterilerimizin finansal hedeflerini, risk profilini ve yükümlülük yapısını dikkate alarak ürün ve hizmetlerimizle değer yaratacak çözümler sunmayı amaçlıyoruz.

Ertunç Tümen, CFA, Varlık Yönetimi ürün ve hizmetleri konusunda geniş bir deneyime sahiptir. Halen Ak Portföy Yönetimi A.Ş.’de Pazarlama ve Satış’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdüren Tümen, öncesinde Akbank’ta Birebir Bankacılık’tan sorumlu Pazarlama, Mevduat ve Yatırım Ürünleri Bölüm Başkanı ve Ak Portföy Yönetimi’nde Yatırımlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarını üstlenmiştir. Kariyeri boyunca yatırımcılar için yenilikçi ürün ve hizmetlerin geliştirilmesinde önemli rol oynamıştır. 2013 - 2016 yılları arasında CFA Society of Istanbul'un Başkanı olarak görev almış, 2014 yılında CFA tarafından Dünyada Yılın Gönüllüsü seçilmiştir.

Göktürk Işıkpınar

Uygulamakta olduğumuz dünya standartlarındaki yatırım süreçlerimiz uzun vadede müşterilerimize istikrarlı bir şekilde değer katmaktadır.

Göktürk Işıkpınar 1996 yılında Londra Üniversitesi’nden Ekonomi lisansını almış ve 2005 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde Orta Doğu Çalışmaları Sertifika Programını tamamlamıştır. İngiltere’de 7 yıl kalan Göktürk Işıkpınar, 1993 yılında Londra merkezli Kleinwort Benson şirketinde Gelişmekte Olan Ülkeler Hisse Senedi masasında tecrübe kazanmış ve 1998 yılında Araştırma Analisti olarak İstanbul Menkul Değerler şirketinde kariyerine başlamıştır. 2000 yılında Dış Menkul Değerler’in Araştırma Ekibine ‘sell-side analyst’ olarak katılıp, 2003 yılında Dış Portföy Yönetimi’nde ‘buy-side analyst’ olarak işe başlamıştır. 2003 – 2006 yılları arasında Fortis Portföy Yönetimi’nde Hisse Senedi Fonu Yöneticisi olarak görev almış ve aynı şirkette 2006 – 2011 yılları arasında Türk hisselerinden sorumlu CIO olarak kariyerine devam etmiştir. Yatırımlarının odağında yenilenebilir enerji , teknoloji ve sağlık sektörlerinin yer aldığı Sermaye Piyasası düzenlemelerine bağlı Türkiye’nin ilk Girişim Sermayesi Yatırım Fonunu kuran Işıkpınar, 2011 yılından itibaren Ak Portföy Yönetimi A.Ş.’nin Hisse Senedi, Uluslararası Fonlar, Araştırma Bölümü ve Girişim Sermayesi Yatırım Fonundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Emrah Ayrancı

Varlıklarınızı uzun vadeli bir perspektifle yönetirken, istkrarlı olarak rakiplerimizden daha iyi getiriler sağlamayı hedefliyoruz.

Sermaye piyasalarında 15 yılı aşkın tecrübesi olan Emrah Ayrancı, 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. HSBC Yatırım’da yatırım bankacılığı ve portföy yönetimi alanında aldığı çeşitli görevlerden sonra, 2007 yılında Ak Portföy Fon Yönetimi Birimi’ne Müdür Yardımcısı olarak katılmış, daha sonra bu birimde Müdür ve Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. 2015 yılında Sabancı Üniversitesi Executive MBA derecesini tamamlayan Emrah Ayrancı, Nisan 2018’den itibaren Ak Portföy Yatırım Yönetimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CIO) olarak görev yapmaktadır.

Ali Emrah Ustacı

Yatırım ortamı değişiyor. Finansal hedeflere ulaşmak için piyasalar ve yatırım ürünlerine yönelik bilgi ve farkındalık önem kazanıyor. Hedefimiz bu hizmeti müşterilerimize yüksek standartlarda sağlamak ve yeni fikirler sunmak.

Ali Emrah Ustacı toplam yaklaşık 19 yıllık finans sektörü tecrübesine sahiptir. MIT Sloan School of Management MBA Leardership and Entrepreneurship Program, Sabancı Üniversitesi Executive MBA, Yeditepe Üniversitesi Finans Yüksek Lisansı ve Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi eğitimlerini alan Ali Emrah Ustacı, kariyerine 1996 yılında Demirbank'ta (HSBC) Yurtiçi Piyasalar Bölümü'nde başlamıştır. 2003-2008 yılları arasında Ak Yatırım'da Yatırım Danışmanlığı Yöneticisi olarak çalışan Ustacı, 2008'de Akbank Strateji-Ekonomik Araştırmalar Bölümü'ne geçmiştir. 3 yıllık yatırım stratejisi ve araştırma deneyiminin ardından, Ak Portföy'e katılan Ali Emrah Ustacı, Yatırım Danışmanlığı Bölümü'nün kurulması görevini üstlenmiştir. Ustacı, halen Ak Porföy Yatırım Fonları İş Geliştirme, Pazarlama, Satış, Dağıtım Kanalları ve Kurumsal İletişim’den sorumlu Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Eyüp Gülsün

Tecrübemiz, bilgimiz ve müşteri odaklı çalışma prensiplerimiz ile Portföy Yönetiminde her zaman bir adım önde olduğumuza inanıyoruz.

Eyüp Gülsün Kurumsal ve Bireysel Portföy Yönetiminden sorumludur. Ak Portföy’e 2013 yılında katılmıştır. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliğinde alırken,  MBA derecesini University of California, Berkeley, Amerika’da 2013 yılında tamamlamıştır. Kariyerine Garanti Bankası Hazine Bölümünde 1997 yılında başlamıştır. 10 yılı aşkın bir sürede Goldman Sachs International, Londra, Merrill Lynch ve Garanti Portföy gibi çeşitli yurtdışı ve yurtiçi finans kurumlarda çalışmıştır,. Sadece Türkiye değil, Doğu Avrupa ve diğer gelişmekte olan ülke piyasalarında da tecrübesi bulunmaktadır. Faiz, döviz ve türev ürünlerinde uzun yıllar çalışma tecrübesi bulunmaktadır.

Cenk Günkut

Lokal tecrübemiz ve uluslararası iş ortaklarımız ile müşterilerimizin uzun dönemli stratejik ortağı olarak yenilikçi çözümler ile değer katmayı amaçlıyoruz.

Cenk Günkut, Ak Portföy’e 2013 yılında katılmış olup Ak Portföy Yönetimi Emeklilik Fonları, Kurumsal ve Bireysel Portföy Yönetimi Pazarlama ve Satış yönetiminden sorumludur1998’de Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi İstatistik bölümünden mezun oldu. Kariyerine 1998 yılında Toprak Bank’ta MT Eğitimi sonrasında banka hazine bölümü yabancı para pozisyon yönetimi ve hazine satış birimlerinde başladı. 2002-2004 yıllarında Garanti Sigorta ve Garanti Emeklilik şirketlerinin nakit ve fon yönetiminden sorumlu oldu. 2004-2005 yılları arasında Denizbank A.Ş. Altın Bankacılığı bölümünü kurdu ve bu bölümde pazarlama ve satış yöneticisi olarak görev aldı. 2005 yılı sonrasında BNP Paribas Cardif Turkiye Nakit ve Fon Yönetimi biriminden sorumlu olan Cenk Günkut bu dönemde 6 yeni emeklilik fonun kuruluşunu gerçekleştirdi, fon kurulu üyeliği yaptı ve portföy yönetim şirketi ile ilişkileri yönetti.

Aret Boncuk

İTÜ Makine Mühendisliği mezunu olan Aret Boncuk daha sonra aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlamış ve kariyerine 1996’da Koçbank’ta MT olarak başlamıştır. 1997’de Koç Yatırım’da 1997’de Hisse Senetleri Bölümünde, 1998-2002 yılları arasında ise Hazine Bölümlerinde iş hayatına devam etmiş, daha sonra 2003 yılında Koç Portföy Yönetimi’nde göreve başlayarak operasyon, mevzuata uygunluk birimlerinde görev almış ve Yapı Kredi Portföy Yönetimi’nde Özel Portföy Yönetimi ve Operasyon Birimi’nde yöneticilik, Mevzuata Uygunluk ve Risk Yönetimi Bölümünde ise müdürlük görevlerini yapmıştır. 2014 yılında Ak Portföy’e katılan ve bölüm başkanı olarak görev yapan Boncuk, Operasyon, BT ve Hukuk bölümünden sorumludur.

Barış Özkaptan

TED Ankara Koleji ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olmasının ardından, Bilkent Üniversitesi’nde MBA programını tamamlayan Barış Özkaptan, kariyerine 1999 yılında Citibank’da Management Associate olarak başlamıştır. Citibank Hazine departmanında, 3 senelik Hazine Ürünleri Pazarlama Müdürlüğü deneyiminin ardından, 2003-2009 yılları arasında Trading Masası GMY’si olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Citigroup’un Gelişen Piyasalar Departmanına,Türkiye Direktörü olarak transfer olup kariyerine Londra’da devam etmiştir. 2018 yılında Akportföy’de Kurumsal Bireysel Portföy Yönetimi Müdürü olarak göreve başlamış, halen de Sabit Getirili Menkul Kıymetler Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.