Ak Portföy Özel Sektör Borçlanma Araçlarına Yatırım Yapan %100 Anapara Koruma Amaçlı 41. Fon - APK41

Anapara korumasıyla Altın’ın Dolar cinsi getirisine yatırım yapın!

Anapara Korumalı 41. Fon ile Altın’ın dolar cinsi yükselişine yatırım yapın. Altın değer kazandıkça değerinizi artırın.

Bu Fon Bana Ne Kazandırır?
Fon, yatırım dönemi sonunda; Altının Dolar (USD) performansından bağımsız olarak anaparanızı korur. Ayrıca, belirlenecek bariyer seviyesine kadar Altının söz konusu vadedeki Dolar (USD) cinsi başlangıç değeri ile bitiş seviyesi arasındaki performans paralelinde ek getiri sağlar.

Paramın Tamamı Koruma Altında Mı?
Evet. Vade sonuna kadar (15 Eylül 2021) fondan çıkmamanız durumunda, altın değer kaybetse dahi, anaparanızın korunması amaçlanır.

Nelere Dikkat Etmeliyim?
Fona yatırım yapmadan önce fonla ilgili tüm bilgilerin bulunduğu izahname ve yatırımcı bilgi formunun okunması gerekmektedir.

Fondan ayda 2 kez, ayın 1. ve 10. iş günlerinde hesaplanacak fiyat üzerinden çıkabilirsiniz. Vade sonundan önce fondan çıkmanız durumunda, anapara koruması geçerli değildir. Bununla birlikte fondan çıkış yapılan tarihte piyasa şartlarına bağlı olarak getiri elde edilebilir.

Bu Fona Nasıl Yatırım Yapabilirim?
Fona 6 Temmuz 2020 – 10 Temmuz 2020 tarihlerinde Akbank Mobil, Akbank Direkt İnternet Şubesi ve Akbank şubelerinden ya da Odea Bank A.Ş. ve Burgan Bank A.Ş. üzerinden 500 TL ve üzeri miktarlarda yatırım yapabilirsiniz.

Sorunuz mu var?
Daha fazla bilgi için fonun tanıtım dökümanını inceleyebilir, tüm sorularınız için info@akportfoy.com.tr’ye mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Ak Portföy Koruma Amaçlı Şemsiye Fonu’na bağlı Özel Sektör Borçlanma Araçlarına yatırım yapan %100 Anapara Koruma Amaçlı 41. Fon; Altının Amerikan Doları (USD) cinsi getirisini takip eden SPDR – Standard&Poor’s Depositary Receipt altın borsa yatırım fonunun getirisine %17 - %27 bariyer seviyesine kadar ve iştirak oranı ölçüsünde (%80 - %110 arasında gerçekleşmesi beklenmektedir) yatırım imkanı sunuyor. Fon’un halka arzına ilişkin izahname ve yatırımcı bilgi formu Akbank şubelerinden, www.kap.org.tr, www.akportfoy.com.tr ve www.akbank.com adreslerinin ilgili fon sayfalarından temin edilebilir. Fon, talep toplama yoluyla halka arz edilecektir. %100 anapara koruma hedefi sadece yatırım dönemi sonunda geçerlidir. Yatırım dönemi 13 Temmuz 2020 - 15 Eylül 2021 tarihleri arasıdır.